WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
SekretyBlue 1Region new

Agata Zarębska

Agata Zarębska, współautorka książki Łódzka Kuchnia Regionalna od kilkunastu lat związana jest z gastronomią – prywatnie i zawodowo. W codziennej pracy, wspólnie z Izabellą Borowską doradza, jak otwierać i prowadzić restauracje, tworzy portal Jemy w Łodzi poświęcony kulinarnemu życiu miasta, organizuje wydarzenia i festiwale (m.in. Jemy w Łodzi Food Fest, rozdanie Łódzkich Nagród Kulinarnych, Święto Czekolady czy Ramen Festival) i działa na rzecz promocji lokalnej kuchni.

Od początku działania portalu Jemy w Łodzi zajmuje się łódzkimi tradycjami kulinarnymi, poszukuje ich wielokulturowych korzeni i odkrywa lokalne smaki. Poszukiwania te zaowocowały powstaniem pierwszej książki – Łódzka Kuchnia Czterech Kultur, napisanej wspólnie z Izabellą Borowską. Jej ideą było pokazania bogactwa przedwojennej kuchni łódzkiej i ożywienia zapomnianych przepisów, których unowocześnione wersje na potrzeby publikacji przygotowali szefowie kuchni najlepszych łódzkich restauracji.
Druga, wydana właśnie książka Łódzka Kuchnia Regionalna jest swoistą kontynuacją tej idei. Tym razem autorki postanowiły odkryć tradycyjne smaki województwa łódzkiego. Wyruszyły na poszukiwanie produktów, które wytwarza się w regionie w sposób niezmieniony od dziesięcioleci. Wybrały blisko 30 z nich i oddały je w ręce świetnych szefów kuchni, którzy przygotowali z nich wspaniałe potrawy. Przepisy na wszystkie z nich trafiły do nowego wydawnictwa.

KSIĄŻKI AUTORA: Agata Zarębska

Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia czterech kultur - The Lodz Cuisine of Four Cultures

Dziedzictwo Łodzi czterech kultur to nie tylko okazałe fabryczne budynki i piękna architektura miejskich kamienic, ale także coś, z czym styka...
49.90 zł
37.43 zł

Agata Zarębska, Izabella Borowska
Łódzka kuchnia regionalna - Lodz regional cuisine

Łódzka kuchnia regionalna to wyjątkowa książka kucharska poświęcona tradycjom kulinarnym województwa łódzkiego. Au...
49.90 zł
37.43 zł

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?