WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
SekretyBlue 1 newBlue 3 new 2022

Mirosław Szumiło

MIROSŁAW SZUMIŁO (ur. 1975) – historyk, doktor habilitowany, profesor w Katedrze Historii Społecznej i Edukacji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pracownik Biura Badań Historycznych IPN. Od 2016 r. redaktor naczelny czasopisma naukowego „Pamięć i Sprawiedliwość”.
W okresie od 30 sierpnia 2016 r. do 31 grudnia 2017 r. dyrektor Biura Badań Historycznych IPN. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół systemu rządów komunistycznych w Polsce oraz stosunków polsko-ukraińskich i polsko-słowackich. Autor ponad stu publikacji naukowych, w tym pięciu monografii. Za książkę: Roman Zambrowski 1909–1977. Studium z dziejów elity komunistycznej w Polsce (Warszawa 2014), otrzymał Nagrodę Klio II stopnia w kategorii monografii naukowych oraz Nagrodę im. Jerzego Giedroycia. Książka: Tajni księża. Historia nielegalnego pobytu słowackich werbistów w Polsce w latach 1957-1964 (Warszawa 2022) została wyróżniona w ramach Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego.

KSIĄŻKI AUTORA: Mirosław Szumiło

Mirosław Szumiło
Gierek. Droga do władzy

Postać Edwarda Gierka i dekada jego rządów wzbudzają wciąż żywe zainteresowanie wśród Polaków. W wielu popularnych publ...
69.90 zł
52.43 zł

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?