WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
Blue 3 new 2022Blue 1 newBlue 1

Informacje

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi. Lata 1999-2009

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi. Lata 1999-2009

---
Książka niedostępna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi powstała w 1999 r. Wraz z siedmioma innymi okręgowymi komisjami oraz Centralną Komisją Egzaminacyjną wchodzi w skład utworzonego w tym czasie krajowego systemu egzaminów zewnętrznych. Współpracuje z nimi w zakresie organizacji i prowadzenia egzaminów zewnętrznych. Zasięg działania OKE w Łodzi obejmuje obszar dwóch województw – łódzkiego i świętokrzyskiego. Główna siedziba Komisji znajduje się w Łodzi przy ulicy Ksawerego Praussa nr 4.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna na podległym sobie terenie organizuje i przeprowadza egzaminy zewnętrzne wszystkich rodzajów – sprawdzian po VI klasie szkoły podstawowej, egzamin gimnazjalny, egzamin maturalny, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe dla absolwentów szkół zawodowych, a także egzaminy eksternistyczne. Ponadto Komisja dokonuje sprawdzenia i oceny prac egzaminacyjnych wspomnianych rodzajów egzaminów oraz ogłasza ich wyniki. Do przeprowadzenia tych prac Komisja szkoli egzaminatorów, których następnie zatrudnia na czas egzaminów. Do zadań Komisji należy także przygotowanie propozycji zadań wykorzystywanych przez CKE do arkuszy egzaminacyjnych oraz informatorów. Ponadto OKE tworzy sprawozdania i raporty z prowadzonych przez siebie prac, które udostępnia nauczycielom, dyrektorom szkół, kuratoriom oświaty, organom prowadzącym szkoły, CKE oraz wszystkim zainteresowanym organom i instytucjom. Prowadzi również szkolenia dla nauczycieli w zakresie diagnozowania, oceniania, egzaminowania i badania osiągnięć edukacyjnych uczniów.

 

OKE w Łodzi swoje działania adresuje do uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół, kuratoriów oświaty, organów prowadzących szkoły, Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także pośrednio – do wszystkich zainteresowanych problematyką oświatową. W swoich działaniach Komisja dąży do zapewnienia wysokiej jakości organizacji i przebiegu egzaminów, zapewnienia obiektywizmu oceniania, stałego doskonalenia swoich pracowników oraz efektywnego wykorzystania posiadanych zasobów ludzkich i rzeczowych.

Szczegóły książki:
Ilość stron:96
Format:165 x 235 mm
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-61253-41-9, 978-83-928443-0-3
EAN:9788361253419, 9788392844303
Waga:0 g

Książki o podobnej tematyce:Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?