WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
Blue 1 newRegion newBlue 1

Informacje

Adam Palatyński. Malarstwo

---
Nakład wyczerpany
Podaj swój adres email:

Gdy zacząłem malować nie myślałem o wernisażach – cieszyłem się, że maluję. Teraz cieszę się także, że mam wernisaże, a gdy zapytano mnie w czasie wręczania jednej z nagród, dlaczego maluję – powiedziałem: „Maluję, aby pokazać moje obrazy tu, aby pokazać w Polsce, aby pokazać na świecie”.

Adam Palatyński (1973–2016) był amatorem, który poświęcił życie pasji do sztuki. Niezaspokajalna potrzeba tworzenia pchała go do malowania obrazów, w których zawierał całą swą osobowość i stosunek do świata: kompozycji o bezkompromisowej formie, dynamicznej kresce, żywiołowej kolorystyce i emocjonalnym charakterze. Uwieczniał w nich zarówno swój zachwyt nad pięknem pozornie prozaicznej rzeczywistości, jak i chęć dotknięcia transcendencji. Prace Palatyńskiego były wyróżniane i nagradzane, wystawiane na wielu wystawach (grupowych i indywidualnych), przede wszystkim w rodzinnej Łodzi. Jednak jego działalność artystyczna była motywowana nie tyle dążeniem do sławy czy uznania, lecz czystą przyjemnością tworzenia, którą chciał dzielić się z odbiorcami.

Niniejszy katalog obejmuje całość zachowanego dorobku Adama Palatyńskiego, ponad sto obrazów: scen z życia codziennego, pejzaży, portretów, a także wizerunków aniołów, w których najpełniej objawia się indywidualny styl artysty i charakterystyczne dla niego balansowanie na granicy świata rzeczywistego i metafizycznego.

_____________________________
 
 
Dystrybucja:
kliwiapu@icloud.com
 
 
 
 
 

Szczegóły książki:
Ilość stron:100
Format:205 x 290
Oprawa:twarda
ISBN:978-83-7729-458-1
EAN:9788377294581
Waga:0 g

Książki o podobnej tematyce:Klienci, którzy kupili tę książkę, kupili również:

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?