WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
Blue 1Blue 1 newSekrety

O NAS

 

 

Kochamy ciekawostki związane z polskimi miastami, historią, architekturą i komunikacją, wertujemy biblioteki w poszukiwaniu najbardziej niezwykłych informacji (dokonaliśmy reedycji wielu zapomnianych publikacji). Już od ponad dwudziestu lat (początkowo jako Piątek Trzynastego) przygotowujemy dla naszych Czytelników książki, dzięki którym mogą poszerzać swoje pasje i na nowo odkrywać bliskie im miejsca. Pracujemy w dawnych Konsumach Karola Scheiblera, które dziś nazwalibyśmy przyfabrycznymi delikatesami, na unikalnym, XIX-wiecznym osiedlu robotniczym Księży Młyn stąd nazwa naszej oficyny. Mieścimy się w środku Polski, w Łodzi. Nasze miasto niezmiennie nas fascynuje, dlatego w naszej ofercie znajduje się wiele książek poświęconych jego historii, architekturze, kulturze i kuchni.
 

Osiedle Księży Młyn na przełomie XIX/XX wieku.Jednak głównym profilem naszej działalności są publikacje prezentujące historię i współczesność wielu regionów Polski. Szczególną popularnością cieszy się seria „Sekrety”, w której znalazły się już tytuły dotyczące blisko trzydziestu miejsc. Dumni jesteśmy także z cyklu książek o miastach „między wojnami”, „przełomu wieków”, „w PRL-u”, wzbogaconych o płyty CD, DVD, mapy. Wśród propozycji wydawnictwa są również publikacje o architekturze, m.in. na temat budownictwa w II Rzeczypospolitej. Miłośnicy komunikacji i techniki znajdą w naszej ofercie m.in. publikacje o motoryzacji, monografie linii i węzłów kolejowych, miejskich sieci komunikacyjnych, a nawet kopalni węgla kamiennego. Pasjonatom historii polecamy książki o ważnych dla dziejów Polski wydarzeniach, osobowościach politycznych i dowódcach stających w obronie ojczyzny. A dla tych, którzy chcą uprzyjemnić sobie czas ciekawą lekturą, proponujemy książki o modzie, balecie i filmie oraz literaturę obyczajową. 

Zespół Księżego Młyna tworzą osoby o różnych zainteresowaniach i pasjach, dzięki czemu cały czas się rozwijamy i przygotowujemy kolejne propozycje wydawnicze.
O wszystkich informujemy na stronie: www.km.com.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia nas w siedzibie wydawnictwa w Łodzi, przy ul. Księży Młyn 14 (tuż przy magicznej uliczce – Koci Szlak), gdzie można zapoznać się z naszymi książkami i dokonać ich zakupu. 

Do współpracy zapraszamy autorów mających pomysły, jak i gotowe już książki z interesujących nas specjalności.

Proponujemy także publikacje z naszej oferty w zindywidualizowanych edycjach przygotowanych specjalnie dla zainteresowanych urzędów i przedsiębiorstw.

Zajmujemy się również kompleksową obsługą wydawniczą instytucji, np. monografie, publikacje materiałów konferencyjnych, skryptów naukowych.

Poniżej link do reportażu o naszym wydawnictwie zrealizowanego przez Jacka Grudnia z TVP Łódź.
http://www.tvp.pl/lodz/kultura/lodz-kreatywna/wideo/dom-wydawniczy-ksiezy-mlyn/9803281
 

 

 

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?