WYSZUKIWARKA

 
wpisz szukaną frazę i wybierz obszar poszukiwańSzukaj w:               
SekretyBlue 1Region new

REGULAMIN

 

Regulamin księgarni internetowej
dziajającej także pod domenami:
ksiezy-mlyn.com.pl, uslugiwydawnicze.pl
 
 
 
 
 
Dane o właścicielu:
 
1. Właścicielem księgarni www.km.com.pl jest KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński, prowadzony przez przedsiębiorcę wpisanego do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Księży Młyn 14. Numer NIP 727-114-19-63, Regon 100434764.
 
 
Składanie i realizacja zamówień
 
2. Zamówienia można składać za pomocą księgarni internetowej, pocztą elektroniczną na adres ksiegarnia@km.com.pl za pomocą komunikatorów Gadu-Gadu (nr 4147954, 2514126), Messenger, telefonicznie pod numerami 42 632 78 61, 42 630 71 17, 602 34 98 02, 604 600 800 (także sms), faksem pod numerem 42 632 78 61, 42 630 71 17 lub listownie na adres: 90-345 Łódź, ul. Księży Młyn 14.
3. Wszystkie ceny podane na stronie internetowej Księgarni są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Przy wysyłce towarów na terenie Polski ceny poza opłatami związanymi z wysyłką, nie są obciążane żadnymi dodatkowymi opłatami lub podatkami.
4. W przypadku złożenia zamówienia przez klienta drogą internetową (strona www, wiadomość e-mail, komunikatory Messenger i  gg) lub faksem, momentem zawarcia umowy kupna - sprzedaży jest moment potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez obsługę Księgarni (telefonicznie, pocztą elektroniczną lub informacją na Messenger, gg).
5. W przypadku złożenia zamówienia przez klienta telefonicznie, momentem zawarcia umowy kupna - sprzedaży jest moment przyjęcia zamówienia przez obsługę Księgarni do realizacji. Domniemywa się, że sprzedawca przyjął zamówienie do realizacji bezpośrednio w momencie złożenia zamówienia telefonicznie, chyba że obsługa sklepu zastrzegła konieczność późniejszego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji. W takim przypadku, zastosowanie ma punkt regulaminu dotyczący zamówień składanych przez internet lub faksem.
6. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie numeru telefonu, umożliwiającego weryfikację rzetelności złożonego zamówienia. Po przyjęciu zamówienia sprzedawca potwierdzi je telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Księgarnia może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić.
7. Moment telefonicznego lub e-mailowego potwierdzenia złożenia zamówienia przez sprzedawcę jest też okazją do ewentualnego skorygowania błędnie podanych danych osobowych lub błędnie dokonanego zamówienia. Późniejsze dokonanie zmian w zamówieniu może być utrudnione, gdyż od momentu potwierdzenia zamówienia przez sprzedawcę zostaje ono skierowane do realizacji i towar może znajdować się już w drodze do zamawiającego. Niemniej, obsługa Księgarni dołoży wszelkich starań, aby w każdym momencie, nawet po zawarciu umowy kupna - sprzedaży, umożliwić zamawiającemu zmianę danych do dostawy, a także (do momentu wysłania przesyłki) zmianę treści zamówienia, włącznie z rezygnacją przez zamawiającego z zakupu (odstąpienia od umowy).
8. Zawartość witryny internetowej nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego (pełni jedynie rolę informacji handlowej), a zatem złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient, składając zamówienie, składa ofertę kupna zamawianych przedmiotów, zgodnie z informacją na ich temat znajdującą się w momencie zamówienia na witrynie sklepu.
9. Wiążca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez klienta.
10. Jeśli z winy Księgarni nie jest możliwe w danym momencie zrealizowanie w pełni zamówienia, zostanie ono zrealizowane częściowo, natomiast w momencie uzyskania możliwości realizacji pozostałej części, Księgarnia pokrywa koszty przesyłki pocztowej.
11. Podane na stronie internetowej ceny obowiązują w momencie zamówienia i tylko w sprzedaży za pomocą księgarni internetowej.
12. Dowód zakupu (oryginał faktury VAT) jest dołączany do przesyłki.
 
 
Opłaty i płatności
 
13. Płatność za zakupione książki odbywa się przy odbiorze (osobistym lub za zaliczeniem pocztowym), przelewem na numer konta 87 1140 2017 0000 4702 0724 7358 (tylko przedpłata) lub za pomocą współpracującego serwisu płatności internetowych.
14. Przy wyborze formy wysylki - przesyłka pocztowa lub przesyłka kurierska, Wydawnictwo dolicza zryczałtowaną opłatę dodatkową (10,00 zł za przesyłkę pocztową lub 13 zł za przesyłkę firmą kurierską), która zostanie wliczona w cenę jednej z zamówionych książek (nie będzie osobnej pozycji na rachunku).
15.  Przy wyborze formy dostawy - przesyłka kurierska i dokonaniu zakupów za conajmniej 100 zł, koszt przesyłki wyniesie 0 zł.
16. Klient wybierając opcje płatności przy odbiorze (za zaliczeniem pocztowym) ponosi dodatkowy koszt pobrania w wysokości 4 zł.
 
Zwroty
 
17. Zwrot zakupionych (nieuszkodzonych) książek jest możliwy w ciągu 14 dni od ich otrzymania.
18. Zwracane książki należy przesłać na adres Księgarni. Do takiej przesyłki zwrotnej prosimy dołączyć pisemną informacje o odstąpieniu od umowy, swoje dane personalne, oraz wyraźne wskazanie, jaką drogą kupujący chce odebrać zapłaconą za towar należność: przez przelew na konto bankowe, tu prosimy podać numer konta, albo przez przekaz pocztowy na podany adres. Prosimy o załączenie oryginału faktury. Sugerujemy korzystanie z formularza zwrotu znajdującego się na stronie www.km.com.pl/zwroty
19. Księgarnia nie odbiera przesyłek wysłanych za pobraniem.
20. W przypadku uznania odstąpienia od umowy wysyłamy zwracane pieniądze w ciągu 7 dni roboczych od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.
 
 
Wysyłka poza granicą kraju
 
21. Powyższe zasady obowiązują przy wysyłce zamówienia wyłącznie na terenie Polski. Koszt opłaty pocztowej dla odbiorców z zagranicy znajduje sią na http://www.km.com.pl/informacje.php?sd=6.
22. Klienci z zagranicy mogą dokonywać jedynie zakupów za przedpłatą (poprzez wysłanie przelewu lub dokonanie płatności internetowej) obejmującej koszt książek i koszt przesyłki).
23. Dane sprzedawcy konieczne do realizacji przelewu z zagranicy:
KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński
90-345 Łódź, ulica Księży Młyn 14
konto:
mBank S.A.
al. Mickiewicza 10, 90-050 Łódź, Polska
SWIFT: BREXPLPWMBK
PL 87 1140 2017 0000 4702 0724 7358
 
 
Ochrona danych osobowych i poufność
 
24. Ksieży Młyn Dom Wydawniczy prowadzi politykę ochrony danych osobowych według zasad Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), przedstawiamy informację o celu i okresie przetwarzania swoich danych, a także przysługujących prawach.
25. Administratorem Państwa danych osobowych jest Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński, z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Księży Młyn 14.
26. Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji zamówień oraz prowadzenia działań marketingowych, np. wysyłki Newslettera (o ile wyrażą Państwo na to zgodę).
27. Państwa dane osobowe są niezbędne do wykonania umowy lub do podjęcia marketingowych (jeśli Państwo wyrazili na nie zgodę).
28. Państwa dane mogą być przekazywane firmom pocztowym i kurierskim, które dostarczają przesyłki do Państwa, operatorom płatności, biurom księgowym obsługujacych Księzy Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński  oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.
29. Jeśli zamówienie ma być realizowane poza granicę RP, wtedy Państwa dane osobowe zostaną przekazane poza obszar RP w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.
30. Okres przetwarzania danych osobowych dla celów realizacji zamówienia wynosi 5 lat od zakończenia roku obrachunkowego, w którym wystąpiła ostatnia płatność za zamówienie, a danych do celów marketingowych do czasu uzyskania sprzeciwu lub żądania usunięcia danych.
31. Ponadto informujemy, że mają Państwo prawo do: żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Państwa, sprostowania danych, żądania uzupełnienia niekompletnych danych osobowych, usunięcia danych lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania Państwa danych osobowych, przeniesienia Państwa danych osobowych, tego, by nie podlegać decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu i wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób wywiera istotny wpływ. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych przez Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (w Polsce – Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych).
32. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne dla zrealizowania zamówienia.
33. Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński nie korzysta z systemów służących do zautomatyzowanego podejmowania decyzji.
34. Struktura witryny sklepu została zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było odwiedzać bez konieczności identyfikacji lub ujawniania danych osobowych. Podczas odwiedzania witryn nie są też gromadzone żadne dane służące do identyfikacji samego odwiedzającego lub jego komputera.
35. Z inspektorem ochrony danych można kontaktować się pocztą elektroniczną pod adresem e-mailowym rodo@km.com.pl lub pocztą tradycyjną skierowaną na adres pocztowy wydawnictwa.
 
 
  
Postanowienia końcowe
 
36. Złożenie zamówienia w księgarni www.km.com.pl oznacza zaakceptowanie postanowień tego regulaminu.
37. W sprawach nie uregulowanych powyższym regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

 

×

Proszę się zalogować.

email:
hasło:

Zalogowanie oznacza akceptację regulaminu oraz Polityki Ochrony Prywatności (RODO) w jego obecnym brzmieniu.


Nie pamiętasz hasła?
Nie masz jeszcze konta?